"Cine este Dumnezeu mare ca Dumnezeul nostru? Tu ești Dumnezeu, Care faci minuni!"

Anul acesta,... S-a jertfit din nou, în Sfânta Liturghie, în austeritatea unei nopți în care fiii Bisericii au fost nevoiți să stea acasă,... iar mormântul, Altarul pe care se jertfește continuu pentru lume, I-a fost păzit, din nou!

Hristos S-a jertfit pentru lume, cu 2000 de ani în urmă, părăsit de ucenici și de poporul în mijlocul căruia săvârșise nenumărate minuni și vindecări, iar mormântul I-a fost străjuit de soldații romani!

Vă mulțumim, dragii noștri, pentru că în noaptea Sfintei Învieri ne-ați fost alături cu sufletul, cu inima, cu prezența la ferestrele blocurilor, cu împreună vestirea că: Hristos a înviat!

Hristos a înviat!